Jedziesz na narty? – pamiętaj o ubezpieczeniu

Jedziesz na narty? – pamiętaj o ubezpieczeniu

Zbliża się okres świąteczno-noworoczny i nadchodzą ferie zimowe. W tym czasie coraz częściej wyruszamy na narty do Czech, Słowacji, Austrii, Włoch, Szwajcarii, Francji albo w jeszcze inne rejony Europy. Zadbaj zatem nie tylko o przygotowanie sprzętu i rezerwację noclegów, ale również odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na wyjazd narciarski.

BEZPIECZNY ZAGRANICZNY WYJAZD NA NARTY TYLKO Z UBEZPIECZENIEM TURYSTYCZNYM

Dlaczego? Czy jest ono konieczne skoro na terenie Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Lichtensteinu i Islandii działa EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia  Zdrowotnego)?

Sam odpowiedz na 3 pytania i przekonasz się czy agent ubezpieczeniowy pisze prawdę.

1. Czy w razie nagłych problemów zdrowotnych lub wypadku podczas zimowego wypoczynku za granicą chciałabyś/chciałbyś, żeby:

  • Ty i twoja rodzina mogła liczyć na szybką, w pełni bezpłatną i bezgotówkową pomoc medyczną?
  • wystarczył jeden telefon do centrum alarmowego w Polsce (pomoc 24h) w celu zgłoszenia nagłego zdarzenia?
  • wszystkie konieczne wizyty w placówkach medycznych (prywatnych i publicznych), a także pobyt w szpitalu, konieczne zabiegi i operacje były świadczone za darmo?
  • nie żądano od ciebie zwrotu bardzo wysokich kosztów poszukiwania i ratownictwa w górach?
  • zrefundowano w 100% wszystkie niezbędne lekarstwa, środki opatrunkowe, ortezy, kule, stabilizatory itp.?
  • bezpłatnie przetransportowano poszkodowanego lub chorego członka twojej rodziny do placówki medycznej, a w razie konieczności zorganizowano i opłacono transport do szpitala lub miejsca zamieszkania w Polsce?

2. Czy w przypadku śmierci za granicą chciałabyś/chciałbyś oszczędzić swojej rodzinie sporego wydatku na sprowadzenia zwłok do Polski?

3.  A co w przypadku spowodowania wypadku na stoku np. kolizji z innym narciarzem? Czy wiesz, że poszkodowana osoba może żądać od ciebie zapłaty bardzo wysokiego odszkodowania, renty lub pokrycia kosztów leczenia? Czy zdajesz sobie sprawę, że jako rodzic odpowiadasz również za swoje dzieci i szkody przez nich spowodowane? Czy chciałabyś/chciałbyś posiadać ochronę przed finansowymi roszczeniami poszkodowanych lub reprezentującymi ich prawnikami z zagranicznych kancelarii odszkodowawczych?

Niestety od tego wszystkiego nie ochroni sama karta EKUZ, choć warto ją wyrobić przed wyjazdem i zabrać ze sobą.

Wszystkie wyżej wymienione koszty oraz organizację pomocy i transportu, a także ochronę przed roszczeniami poszkodowanych zapewni natomiast prywatne ubezpieczenie turystyczne. Polecam do przeczytania wpis na stronie Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jest tam m.in. ciekawa infografika z porównaniem zakresów ubezpieczenia karty EKUZ i ubezpieczenia turystycznego.

I pamiętaj.

Ważne są również odpowiednio wysokie sumy ubezpieczenia, jeżeli chodzi o koszty leczenia, transport medyczny i odpowiedzialność cywilną. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne daje tylko pozorną ochronę. Szerzej na temat sum ubezpieczenia w kolejnym wpisie na blogu już wkrótce.

A ile kosztuje prywatne ubezpieczenie turystyczne?

Poniżej przedstawiamy przykładowe składki TUiR WARTA S.A. za ubezpieczenie tygodniowego wyjazdu narciarskiego. Do wyliczenia składki przyjęliśmy sumy ubezpieczenia, które naszym zdaniem będą odpowiednio zabezpieczać taki wyjazd.

ubezpieczenie-narciarskie-warta

Jeżeli, nie masz czasu przyjechać do jednego z naszych oddziałów, możesz zawrzeć ubezpieczenie on-line przez stronę internetową TUiR WARTA S.A.

Skorzystaj z naszej zniżki -10% (kod rabatowy: PRZEZORNI). Zniżka naliczy się automatycznie po naciśnięciu na poniższy baner.

ubezpieczenie turystyczne online
Close Menu